Kroki powstawania projektu

1. Zrozumienie produktu

Pierwszym krokiem do stworzenia designu Twojego produktu jest jego zrozumienie. Podczas rozmowy z naszym UX/UI Designerem będziesz miał okazję przedstawić swoją wizję i upewnić się, że myślimy podobnie. Wyjaśnimy również jak dokładnie będą wyglądać kolejne kroki, abyś czuł się pewnie podczas całego procesu.

2. Inspiracja

Ponieważ znasz swój produkt najlepiej, pewnie już wiesz jak chciałbyś żeby on wyglądał. Jest miliony stylów w jakich możemy zaprojektować Twoją aplikację, ale zapewne jest na rynku kilka aplikacji, które skradły Twoje serce. Dużo prościej jest dostarczyć design Twoich marzeń gdy przygotujesz nam listę Twoich inspiracji. Wspólnie omówimy co dokładnie podoba Ci się w istniejących już rozwiązaniach i wykorzystamy to przy tworzeniu designu.

3. Definiowanie procesów

Jest to część naszych Product Design Workshop, bez której stowrzenie designu jest niemożliwe. Aby przygotować widoki dla całego projektu musimy poznać procesy jakie mają być obsługiwane. Pomoże Ci w tym doświadczony zespół, odpowiedzialny za budowanie aplikacji od wielu lat. Nie musisz spędzać samotnie kilku dni na rozrysowywaniu setek procesów. Pomożemy Ci zrobić to w przeciągu kilku godzin.

4. Ideacja & Szkicowanie

Zanim poświęcimy czas na tworzenie designu, chcemy być pewni, że jesteś zadowolony z rozrysowanych wspólnie procesów. Ponieważ dopiero kiedy zobaczysz aplikację na własne oczy będziesz mieć pewność, czy wszystko zostało przemyślane, przygotowujemy wizualizację. Wstępne makiety nie są jeszcze tak przyjemne dla oka jak końcowy design, ale pokazują dokładne rozmieszczenie przycisków, czy funkcjonalności. Poczujesz się jakbyś miał już przed sobą swój produkt.

5. Design

Kiedy wiemy już wszystko o aplikacji możemy przejść do designu. Ponieważ zazwyczaj inspiracji jest wiele i różnią się od siebie, staramy się przygotować 3 wybrane widoki w różnych stylach, które Ci się podobają. Na podstawie naszych propozycji dopracowujemy projekt tak, abyś był w pełni zadowolony z jego wyglądu. Na każdym etapie prac możemy zmienić czcionkę, kolor czy grafiki.

3 widoki

wybrane przez Ciebie

3 warianty wizualne

oparte na Twoich inspiracjach

6. Prototypowanie

Prototypowanie kojarzy się zazwyczaj już z etapem programowania, ale wcale nie musi tak być. Twoim prototypem może być też design aplikacji. Po stworzeniu wszystkich widoków jesteśmy w stanie połączyć je w odpowiednim narzędziu tak, aby wyglądała jak końcowy produkt. Nie będzie to działające rozwiązanie, ale będziesz mógł pokazać inwestorom, czy współpracownikom jak aplikacja zachowa się w danej sytuacji, jaki ekran pojawi się po wcisnięciu danego przycisku… Dużo prościej jest opowiedzieć o swoim biznesie jeśli możesz zaprezentować swój produkt.

7. Implementacja

Kiedy już zaczniemy pracę nad developmentem produktu, będziemy sukcesywnie implementować zatwierdzone przez Ciebie designy. Nie tylko jest to efektywniejsze od implementacji wszystkiego po skończonej pracy, ale również przynosi dużą satysfakcję gdy widzisz kolejne funkcjonalności nie tylko działające jak powinny, ale również wygladające tak jak sobie to wymarzyłeś.

Zainteresowany współpracą?

Inne usługi

 

Poza projektowaniem widoku i układu aplikacji webowych i mobilnych znamy się też na projektowaniu innych materiałów niezbędnych do prowadzenia biznesu.

Logo & branding

odpowiadające za indentyfikację wizualną Twojej firmy

Landing page

spójny z wyglądem Twojej aplikacji

Pitchdeck

konieczny do pozyskania inwestorów czy partnerów

Zbuduj swój produkt z GMI

Wyślij nam zapytanie i uzyskaj odpowiedź tego samego dnia!

Zatrudnij nas