witryny internetowe Strony WWW

Strona internetowa w tych czasach to jedno z podstawowych narzędzi do prezentacji oferty czy też komunikacji z klientem. Zajmujemy się tworzeniem stron www już od ponad 5 lat! Poniżej znajdziesz informacje na temat rzeczy w których jesteśmy najlepsi. Z chęcią pomożemy Ci stworzyć stronę, dzieki której zwiększysz sprzedaż oraz pokonasz konkurencję!

Zobacz jeden z naszych projektów WWW
dla Q2 Smart Locker

www

Etapy projektowania strony internetowej

Projektowanie strony internetowej składa się z kilku etapów.

Pierwszym krokiem, a zarazem najważniejszym jest zrozumienie pomysłu klienta. Etap ten najczęściej odbywa się poprzez spotkanie robocze, rozmowę telefoniczną lub Skype Call. Podczas burzy mózgów powstaje mapa linków oraz wstępny opis witryny. Dodatkowo tworzymy szkice przedstawiajace elementy, które wejdą w skład całego projektu.

Następnie powstaje pełna makieta (szkic) witryny wraz z opisem poszczególnych podstron oraz funkcji. W tym momencie klient jest już w stanie zobaczyć jak w przybliżony sposób będzie prezentować się finalny projekt.

Do tej pory został stworzony szkic strony wraz z dokumentacją. Kolejnym wyzwaniem jest przygotowanie projektu graficznego (design) czyli finalnego wyglądu serwisu uwzględniającego kolory, czcionki oraz dokładne rozmieszczenie elementów. Po zakończeniu prac nad grafiką na jej podstawie zostaje przygotowana wersja statyczna - HTML/CSS. W tym momencie dostępna jest już prawdziwa strona www, jednak nie zawiera ona w sobie żadnej logiki jak np. wysyłanie wiadomości e-mail.

Gdy zewnętrzny wygląd spełnia wszystkie wymagania przechodzimy do logiki aplikacji. Zostaje podpięty system do zarządzania treścią (CMS) oraz dodatkowe funkcje jak np. wysyłka e-maili, formularz kontaktowy, newsletter, pop-up itp. Strona zostaje również zaprezentowana klientowi oraz udostępniona na serwerze testowym.

Po zaakceptowaniu projektu publikacja odbywa się na serwerze produkcyjnym. W tym momencie klient może się cieszyć swoją, nową, super stroną :)
W tym momencie warto pomyśleć nad promocją witryny - w tym również możemy pomóc - napisz do nas!

Przebieg projektu

scrum

Responsywne strony WWW

różne rozdzielczości, responsywność

Obecnie każdy z nas posiada smartfon oraz komputer stacjonarny czy też laptop. Spora część klientów wspomaga się również tabletem podczas codziennej pracy i rozrywki. Dlatego bardzo ważne jest, aby stworzona witryna wyświetlała się odpowiednio na każdym urządzeniu.

Strony responsywne dostosowują się do rozdzielczości różnych ekranów dzięki czemu odwiedzający taką stronę nie musi np. przybliżać czy też oddalać tekstów i przycisków znajdujących się na stronie.
Dobrze zaprojektowana strona responsywna dostarczy odwiedzającemu niezbędne informacje w bardzo czytelny sposób.

Projektowanie sklepów internetowych (Ecommerce)

W przypadku sklepów internetowych w 90% przypadków proponujemy stworzenie projektu na podstawie istniejących rozwiązań takich jak Prestashop czy OpenCart. Większość klientów oczekuje bardzo podobnych rozwiązań w swoich sklepach internetowych, a co za tym idzie ponoszenia kosztów związanych z tworzeniem autorskich rozwiązań traci sens. Dodatkowo wskazane programy posiadają wiele modułów (darmowych lub dostępnych za niewielką opłatą), które pomagają w promocji, marketingu oraz sprzedaży.
Jeżeli jednak poszukujesz nietypowyh rozwiązań to również możemy pomóc! Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Dedykowane, autorskie oprogramowanie

Nasza specjalizacja to tworzenia rozbudowanych systemów informatycznych. Jeżeli jesteś zainteresowany zaprojektowaniem i wdrożeniem systemy składającego się z większej ilości modułów i funkcji zapraszamy do zapoznania się z sekcją Systemy dedykowane. Znajdziesz tam również informacje na temat integracji z zewnętrznymi systemami np. płatności oraz autoryzacji.

Zadaj pytanie lub otrzymaj darmową wycenę

Opinie naszych klientów