PropTech Software Development

Co to jest PropTech?

Branża nieruchomości to gorący punkt dla powstających technologii. Technologia specyficzna dla branży, znana również jako PropTech, ma potencjał, aby zrewolucjonizować branżę i uczynić ją bardziej wydajną.

PropTech odnosi się do wszystkich tych powstających technologii, które są przeznaczone do użytku w branży nieruchomości. W ostatnich latach profesjonaliści z branży nieruchomości zaczęli korzystać z tych technologii, aby zarządzać swoimi operacjami w bardziej efektywny sposób. Te nowe narzędzia doprowadziły do powstania nowej fali innowacji, na których opierają się firmy, aby pozostać konkurencyjnymi.

Innowacje te sięgają od doświadczeń w rozszerzonej rzeczywistości, które mogą pomóc w wyborze miejsca aż po aplikacje, które automatyzują procesy przesiewania lokatorów i zarządzania prawami.

Dlaczego powinieneś stworzyć produkt PropTech

53% startupów jest zaangażowanych w segment nieruchomości mieszkaniowych, 38% w sektor komercyjny. 9% działa w handlu detalicznym.

69% firm PropTech z USA koncentruje się na B2B, 28% preferuje B2C, a 3% ma mieszane podejście do biznesu.

Rynek FinTech jest na fali wznoszącej i w najbliższym czasie nie zwolni tempa. Coraz więcej osób korzysta z płatności cyfrowych, coraz więcej inwestuje w rozwiązania FinTechowe, a przepisy zmieniają się na korzyść FinTechu. Oznacza to, że w najbliższych latach rynek ten będzie się nadal rozwijał.s.

PropTech Software Development Kroki

Empatyzowanie

 • Zdefiniowanie i zrozumienie uczestników i ról w tworzonym produkcie – w procesie rozwoju i w rozwiązaniu docelowym
 • Zdefiniowanie i zrozumienie użytkownika końcowego

Definicja problemu

 • Zdefiniowanie problemu, który istnieje na rynku dla danego profilu użytkownika
 • Określenie problemu w odniesieniu do konkretnych użytkowników

Ideacja

 • Mapowanie historii użytkownika. Definiowanie Backlogu Produktu (zakresu prac) za pomocą User Stories opisujących procesy
 • Szkice (low fidelity) prezentujące przepływ użytkownika w aplikacji
 • Definicja procesów współdziałających z innymi modułami

Tworzenie prototypów

 • Makiety fidelity interfejs graficzny
 • Rozszerzanie makiet o klikalny prototyp
 • Struktura bazy danych. Model bazy danych opisujący strukturę tabel i pól

UI/UX Product Design

Kluczem jest wybranie najważniejszych problemów, których rozwiązanie w znaczący sposób zmieni życie docelowego użytkownika. Dzięki takiemu podejściu, już na etapie Discovery i Design, znacznie szybciej będzie można zbudować produkt, który odniesie sukces rynkowy. Zawsze warto zadać sobie pytanie „jaką wartość daje ta funkcja naszemu użytkownikowi? Czy warto w nią zainwestować?”

Budowa oprogramowania – etap rozwoju

Obecnie większość rozwiązań projektowana jest w modelu mobile-first, przy założeniu, że głównym urządzeniem, za pomocą którego użytkownicy będą korzystać z aplikacji będzie telefon. Dostępne obecnie na rynku technologie pozwalają na bardzo szybkie tworzenie rozwiązań cross-platformowych, dzięki czemu tworząc aplikację mobilną możemy przygotować ją do działania na urządzeniach z systemem Android oraz iOS. Jeśli nasze rozwiązanie MedTech będzie wykorzystywane również na komputerze, w przeglądarce, warto rozważyć stworzenie aplikacji Progressive Web App (PWA).
Niezależnie od tego, czy budujemy aplikację mobilną, czy webową, aby korzystać z połączenia z serwerem, musimy zbudować aplikację serwerową, która będzie odpowiedzialna za przetwarzanie danych i komunikację z innymi usługami.
Aplikacja frontendowa to po prostu to, co widzimy na ekranie naszego komputera lub telefonu - interfejs graficzny. Jednym z elementów budowy oprogramowania jest stworzenie warstwy front-end, która komunikując się z aplikacją serwerową (backend) będzie wyświetlała użytkownikowi dane i pozwalała na interakcję z całym systemem.

Nasze usługi rozwoju oprogramowania PropTech

Zarządzanie nieruchomościami

Property management software jest często używany do uproszczenia zadania zarządzania nieruchomościami. Obejmuje to zadania takie jak budżetowanie, prognozowanie, raportowanie i analizy.

Property Management Software może również pomóc w procesach decyzyjnych, takich jak alokacja aktywów i planowania kapitałowego. Z pomocą tego oprogramowania, zarządcy nieruchomości są w stanie zapewnić lepszy wgląd w swoich klientów, dzięki czemu są w stanie spełnić ich potrzeby odpowiednio.

Internet of Things dla FinTech

Internet rzeczy (IoT) szybko się rozwija i rozszerzył się na różne branże, w tym branżę finansową. Urządzenia wykorzystujące sztuczną inteligencję są jednym z najczęstszych sposobów łączenia się z IoT.

Internet rzeczy (IoT) to sieć urządzeń fizycznych, pojazdów, urządzeń domowych i innych przedmiotów wbudowanych w elektronikę, oprogramowanie, czujniki, siłowniki i łączność sieciową, która umożliwia tym obiektom gromadzenie i wymianę danych. Rozwiązania IoT stają się coraz bardziej popularne w branży FinTech z różnych powodów.

Rozwiązania Blockchain

Technologia blockchain istnieje już od kilku lat, ale dopiero niedawno ludzie nauczyli się wykorzystywać jej moc. Rozwiązania blockchain mogą być stosowane w różnych branżach, od finansów po opiekę zdrowotną.

Rozwiązania blockchain są drogą przyszłości. Zapewniają one bezpieczny i przejrzysty sposób rejestrowania informacji i transakcji w wielu sektorach. Od finansów po inżynierię, rozwiązania blockchain są opracowywane dla wielu różnych potrzeb.

Integracje bankowe

Bankowe interfejsy API są ważną częścią ekosystemu bankowego. Dzięki tym API, fintech może łączyć się z bankami w celu uzyskania danych i wykorzystać je w swoich własnych aplikacjach. Integracje bankowe są niezbędne, aby fintech mógł się rozwijać.

Integracja finansów i technologii okazała się ogromnym dobrodziejstwem dla różnych aspektów sektora bankowego. W rezultacie ROI banków uległo ogromnej poprawie. Obecnie, coraz więcej banków przyjmuje najnowsze trendy fintech, aby zaoferować lepszą obsługę klienta i ułatwić swoje operacje.

Rozpocznij pracę nad swoją aplikacją PropTech już teraz!

   
  Potrzebujesz NDA? Wyślij maila na info@gmi.plGMI potrzebuje informacji kontaktowych, które nam Państwo podają, aby móc się z Państwem skontaktować w sprawie naszych produktów i usług. W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania tych informacji. W celu uzyskania informacji o sposobie wypisania się z subskrypcji, jak również o naszych praktykach ochrony prywatności i zaangażowaniu w ochronę Twojej prywatności, zapoznaj się z naszą Polityką Prywatności.

  Rekomendują Nas

  Budlex

  Od samego początku GMI było w stanie przewidzieć możliwe ryzyka i przerwy. Środowisko projektowe zostało dostosowane do naszego trybu pracy i było na tyle proste, że właściciel produktu mógł spełnić wymagania swoje i zespołu programistów.

  Dzięki dużej dbałości o jakość kodu, projekt został dostarczony na czas i nie było żadnych wewnętrznych komplikacji związanych z rozwojem produktu. Pojawiły się natomiast komplikacje zewnętrzne (dostawcy usług), które GMI pomogło rozwiązać wspólnie z nami.

  Zobacz Case Study

  Coders Lab

  Z największą przyjemnością i pełną odpowiedzialnością rekomendujemy firmę GMI jako profesjonalnego wykonawcę aplikacji internetowych i systemów CMS. Wybraliśmy GMI przede wszystkim dlatego, że bardzo profesjonalnie podeszli do naszego zapytania ofertowego. Bardzo płynny kontakt już na wczesnym etapie rozmów zapowiadał, że wdrożenie będzie równie sprawne i tak też się stało.

  Jeśli w przyszłości pojawi się możliwość wspólnej realizacji kolejnego projektu, na pewno ponownie skorzystamy z usług GMI.

  Zobacz Case Study

  Q2 Smart Lockers

  Współpracowałem z GMI Group przy wielu projektach w ciągu ostatnich 4 lat. Zawsze byłem zadowolony z jakości zleconych prac, które wykonywał Mikołaj Lehman i cały jego zespół programistyczny.

  GMI posiada unikalne umiejętności przekładania pomysłów na rzeczywistość. Są bardzo skuteczni, dyskretni i przede wszystkim godni zaufania.

  Zobacz Case Study

  Lista narzędzi, których używamy do tworzenia oprogramowania fintech

  Nasze Technologie