Branża nieruchomości to gorący punkt dla powstających technologii. Technologia specyficzna dla branży, znana również jako PropTech, ma potencjał, aby zrewolucjonizować branżę i uczynić ją bardziej wydajną.
PropTech odnosi się do wszystkich tych powstających technologii, które są przeznaczone do użytku w branży nieruchomości. W ostatnich latach profesjonaliści z branży nieruchomości zaczęli korzystać z tych technologii, aby zarządzać swoimi operacjami w bardziej efektywny sposób. Te nowe narzędzia doprowadziły do powstania nowej fali innowacji, na których opierają się firmy, aby pozostać konkurencyjnymi.
Innowacje te sięgają od doświadczeń w rozszerzonej rzeczywistości, które mogą pomóc w wyborze miejsca aż po aplikacje, które automatyzują procesy przesiewania lokatorów i zarządzania prawami.
53% startupów jest zaangażowanych w segment nieruchomości mieszkaniowych, 38% w sektor komercyjny. 9% działa w handlu detalicznym.
69% firm PropTech z USA koncentruje się na B2B, 28% preferuje B2C, a 3% ma mieszane podejście do biznesu.
Rynek FinTech jest na fali wznoszącej i w najbliższym czasie nie zwolni tempa. Coraz więcej osób korzysta z płatności cyfrowych, coraz więcej inwestuje w rozwiązania FinTechowe, a przepisy zmieniają się na korzyść FinTechu. Oznacza to, że w najbliższych latach rynek ten będzie się nadal rozwijał.s.
Kluczem jest wybranie najważniejszych problemów, których rozwiązanie w znaczący sposób zmieni życie docelowego użytkownika. Dzięki takiemu podejściu, już na etapie Discovery i Design, znacznie szybciej będzie można zbudować produkt, który odniesie sukces rynkowy. Zawsze warto zadać sobie pytanie „jaką wartość daje ta funkcja naszemu użytkownikowi? Czy warto w nią zainwestować?”
Property management software jest często używany do uproszczenia zadania zarządzania nieruchomościami. Obejmuje to zadania takie jak budżetowanie, prognozowanie, raportowanie i analizy.
Property Management Software może również pomóc w procesach decyzyjnych, takich jak alokacja aktywów i planowania kapitałowego. Z pomocą tego oprogramowania, zarządcy nieruchomości są w stanie zapewnić lepszy wgląd w swoich klientów, dzięki czemu są w stanie spełnić ich potrzeby odpowiednio.
Internet rzeczy (IoT) szybko się rozwija i rozszerzył się na różne branże, w tym branżę finansową. Urządzenia wykorzystujące sztuczną inteligencję są jednym z najczęstszych sposobów łączenia się z IoT.
Internet rzeczy (IoT) to sieć urządzeń fizycznych, pojazdów, urządzeń domowych i innych przedmiotów wbudowanych w elektronikę, oprogramowanie, czujniki, siłowniki i łączność sieciową, która umożliwia tym obiektom gromadzenie i wymianę danych. Rozwiązania IoT stają się coraz bardziej popularne w branży FinTech z różnych powodów.
Technologia blockchain istnieje już od kilku lat, ale dopiero niedawno ludzie nauczyli się wykorzystywać jej moc. Rozwiązania blockchain mogą być stosowane w różnych branżach, od finansów po opiekę zdrowotną.
Rozwiązania blockchain są drogą przyszłości. Zapewniają one bezpieczny i przejrzysty sposób rejestrowania informacji i transakcji w wielu sektorach. Od finansów po inżynierię, rozwiązania blockchain są opracowywane dla wielu różnych potrzeb.
Bankowe interfejsy API są ważną częścią ekosystemu bankowego. Dzięki tym API, fintech może łączyć się z bankami w celu uzyskania danych i wykorzystać je w swoich własnych aplikacjach. Integracje bankowe są niezbędne, aby fintech mógł się rozwijać.
Integracja finansów i technologii okazała się ogromnym dobrodziejstwem dla różnych aspektów sektora bankowego. W rezultacie ROI banków uległo ogromnej poprawie. Obecnie, coraz więcej banków przyjmuje najnowsze trendy fintech, aby zaoferować lepszą obsługę klienta i ułatwić swoje operacje.
Od samego początku GMI było w stanie przewidzieć możliwe ryzyka i przerwy. Środowisko projektowe zostało dostosowane do naszego trybu pracy i było na tyle proste, że właściciel produktu mógł spełnić wymagania swoje i zespołu programistów.
Dzięki dużej dbałości o jakość kodu, projekt został dostarczony na czas i nie było żadnych wewnętrznych komplikacji związanych z rozwojem produktu. Pojawiły się natomiast komplikacje zewnętrzne (dostawcy usług), które GMI pomogło rozwiązać wspólnie z nami.
Zobacz Case StudyZ największą przyjemnością i pełną odpowiedzialnością rekomendujemy firmę GMI jako profesjonalnego wykonawcę aplikacji internetowych i systemów CMS. Wybraliśmy GMI przede wszystkim dlatego, że bardzo profesjonalnie podeszli do naszego zapytania ofertowego. Bardzo płynny kontakt już na wczesnym etapie rozmów zapowiadał, że wdrożenie będzie równie sprawne i tak też się stało.
Jeśli w przyszłości pojawi się możliwość wspólnej realizacji kolejnego projektu, na pewno ponownie skorzystamy z usług GMI.
Zobacz Case StudyWspółpracowałem z GMI Group przy wielu projektach w ciągu ostatnich 4 lat. Zawsze byłem zadowolony z jakości zleconych prac, które wykonywał Mikołaj Lehman i cały jego zespół programistyczny.
GMI posiada unikalne umiejętności przekładania pomysłów na rzeczywistość. Są bardzo skuteczni, dyskretni i przede wszystkim godni zaufania.
Zobacz Case Study