Fintech Software Development

Co to jest Fintech (Technologia finansowa)?

.

Fintech jest technologią finansową, firmą, która dostarcza innowacyjne i przełomowe rozwiązania na rynku finansowym. Fintech oferuje usługi cyfrowe w postaci oprogramowania, analityki danych i algorytmów.

Fintech to firma dostarczająca innowacyjne, przełomowe rozwiązania na rynku finansowym.

Firmy fintechowe znajdują się na fali wznoszącej od czasu globalnej recesji gospodarczej w 2008 roku. W ciągu ostatnich kilku lat rozwijały się w szybkim tempie, a prawie 7 na 10 firm fintechowych powstało w ciągu ostatnich 5 lat.

To jest badanie dwóch kluczowych terminów w obrębie fintech: startup i rozwój oprogramowania. Startupy fintech to nowe podmioty w branży, które wykorzystują nowe modele biznesowe i technologie, aby zaoferować innowacyjne rozwiązania istniejących problemów. Oczekuje się, że startupy te będą rosły w skali globalnej o 20% rocznie do 2021 roku, a ich wartość wzrośnie o 12,2 miliarda dolarów

Dlaczego powinieneś zbudować produkt Fintech

Globalny rynek FinTech był wart 7 301,78 mld USD w 2021 r. i ma rosnąć o 26,87% rocznie do 2024 r.

Globalny rynek FinTech jest podzielony na różne kategorie, które obejmują: technologię, usługę, aplikację i region. Kilka przykładów technologii, które wchodzą w skład tego rynku to: API, AI i blockchain.

Rynek FinTech jest na fali wznoszącej i w najbliższym czasie nie zwolni tempa. Coraz więcej osób korzysta z płatności cyfrowych, coraz więcej inwestuje w rozwiązania FinTechowe, a przepisy zmieniają się na korzyść FinTechu. Oznacza to, że w najbliższych latach rynek ten będzie się nadal rozwijał.s.

Pełny Raport

Jak założyć firmę z branży Fintech

Fintech startupy stają się popularne na całym świecie, a rynek dla nich szybko się rozwija. Fintech startupy pojawiają się w różnych krajach z całego świata, a ich celem jest rozwój nowych technologii finansowych.

Aby założyć firmę fintech, powinieneś zrozumieć przepisy obowiązujące w Twoim kraju i to, co jest wymagane dla startupu fintech. Istnieje wiele kroków, które należy podjąć przy zakładaniu firmy fintech, więc pomocne może być posiadanie planu działania.

Fintech Software Development Kroki

Empatyzowanie

  • Zdefiniowanie i zrozumienie uczestników i ról w tworzonym produkcie – w procesie rozwoju i w rozwiązaniu docelowym
  • Zdefiniowanie i zrozumienie użytkownika końcowego

Definicja problemu

  • Zdefiniowanie problemu, który istnieje na rynku dla danego profilu użytkownika
  • Określenie problemu w odniesieniu do konkretnych użytkowników

Ideacja

  • Mapowanie historii użytkownika. Definiowanie Backlogu Produktu (zakresu prac) za pomocą User Stories opisujących procesy
  • Szkice (low fidelity) prezentujące przepływ użytkownika w aplikacji
  • Definicja procesów współdziałających z innymi modułami

Tworzenie prototypów

  • Makiety fidelity interfejs graficzny
  • Rozszerzanie makiet o klikalny prototyp
  • Struktura bazy danych. Model bazy danych opisujący strukturę tabel i pól

UI/UX Product Design

Kluczem jest wybranie najważniejszych problemów, których rozwiązanie w znaczący sposób zmieni życie docelowego użytkownika. Dzięki takiemu podejściu, już na etapie Discovery i Design, znacznie szybciej będzie można zbudować produkt, który odniesie sukces rynkowy. Zawsze warto zadać sobie pytanie „jaką wartość daje ta funkcja naszemu użytkownikowi? Czy warto w nią zainwestować?”

Budowa oprogramowania – etap rozwoju

Obecnie większość rozwiązań projektowana jest w modelu mobile-first, przy założeniu, że głównym urządzeniem, za pomocą którego użytkownicy będą korzystać z aplikacji będzie telefon. Dostępne obecnie na rynku technologie pozwalają na bardzo szybkie tworzenie rozwiązań cross-platformowych, dzięki czemu tworząc aplikację mobilną możemy przygotować ją do działania na urządzeniach z systemem Android oraz iOS. Jeśli nasze rozwiązanie MedTech będzie wykorzystywane również na komputerze, w przeglądarce, warto rozważyć stworzenie aplikacji Progressive Web App (PWA).
Niezależnie od tego, czy budujemy aplikację mobilną, czy webową, aby korzystać z połączenia z serwerem, musimy zbudować aplikację serwerową, która będzie odpowiedzialna za przetwarzanie danych i komunikację z innymi usługami.
Aplikacja frontendowa to po prostu to, co widzimy na ekranie naszego komputera lub telefonu - interfejs graficzny. Jednym z elementów budowy oprogramowania jest stworzenie warstwy front-end, która komunikując się z aplikacją serwerową (backend) będzie wyświetlała użytkownikowi dane i pozwalała na interakcję z całym systemem.

Nasze usługi rozwoju oprogramowania Fintech

Platformy handlowe

Automatyczne rozwiązania handlowe są przeznaczone dla brokerów, traderów, zarządzających aktywami i różnych instytucji finansowych, jak również dla każdego innego klienta, który regularnie handluje.

Platformy te są w pełni zautomatyzowane, bez interwencji człowieka wymagane, cosoever. Analizują one informacje dla wszystkich akcji dostępnych na giełdach publicznych, a następnie automatycznie handlują w oparciu o ich analizę.

Główną zaletą tych programów jest to, że nie wymagają one szybkich połączeń do efektywnej pracy. Można z nich korzystać praktycznie w każdym miejscu na świecie, które ma połączenie z Internetem.

Internet of Things dla FinTech

Internet rzeczy (IoT) szybko się rozwija i rozszerzył się na różne branże, w tym branżę finansową. Urządzenia wykorzystujące sztuczną inteligencję są jednym z najczęstszych sposobów łączenia się z IoT.

Internet rzeczy (IoT) to sieć urządzeń fizycznych, pojazdów, urządzeń domowych i innych przedmiotów wbudowanych w elektronikę, oprogramowanie, czujniki, siłowniki i łączność sieciową, która umożliwia tym obiektom gromadzenie i wymianę danych. Rozwiązania IoT stają się coraz bardziej popularne w branży FinTech z różnych powodów.

Rozwiązania Blockchain

Technologia blockchain istnieje już od kilku lat, ale dopiero niedawno ludzie nauczyli się wykorzystywać jej moc. Rozwiązania blockchain mogą być stosowane w różnych branżach, od finansów po opiekę zdrowotną.

Rozwiązania blockchain są drogą przyszłości. Zapewniają one bezpieczny i przejrzysty sposób rejestrowania informacji i transakcji w wielu sektorach. Od finansów po inżynierię, rozwiązania blockchain są opracowywane dla wielu różnych potrzeb.

Integracje bankowe

Bankowe interfejsy API są ważną częścią ekosystemu bankowego. Dzięki tym API, fintech może łączyć się z bankami w celu uzyskania danych i wykorzystać je w swoich własnych aplikacjach. Integracje bankowe są niezbędne, aby fintech mógł się rozwijać.

Integracja finansów i technologii okazała się ogromnym dobrodziejstwem dla różnych aspektów sektora bankowego. W rezultacie ROI banków uległo ogromnej poprawie. Obecnie, coraz więcej banków przyjmuje najnowsze trendy fintech, aby zaoferować lepszą obsługę klienta i ułatwić swoje operacje.

Rozpocznij pracę nad swoją aplikacją Fintech App już teraz!

     
    Potrzebujesz NDA? Wyślij maila na info@gmi.plGMI potrzebuje informacji kontaktowych, które nam Państwo podają, aby móc się z Państwem skontaktować w sprawie naszych produktów i usług. W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania tych informacji. W celu uzyskania informacji o sposobie wypisania się z subskrypcji, jak również o naszych praktykach ochrony prywatności i zaangażowaniu w ochronę Twojej prywatności, zapoznaj się z naszą Polityką Prywatności.

    Rekomendują Nas

    Budlex

    Od samego początku GMI było w stanie przewidzieć możliwe ryzyka i przerwy. Środowisko projektowe zostało dostosowane do naszego trybu pracy i było na tyle proste, że właściciel produktu mógł spełnić wymagania swoje i zespołu programistów.

    Dzięki dużej dbałości o jakość kodu, projekt został dostarczony na czas i nie było żadnych wewnętrznych komplikacji związanych z rozwojem produktu. Pojawiły się natomiast komplikacje zewnętrzne (dostawcy usług), które GMI pomogło rozwiązać wspólnie z nami.

    Zobacz Case Study

    Coders Lab

    Z największą przyjemnością i pełną odpowiedzialnością rekomendujemy firmę GMI jako profesjonalnego wykonawcę aplikacji internetowych i systemów CMS. Wybraliśmy GMI przede wszystkim dlatego, że bardzo profesjonalnie podeszli do naszego zapytania ofertowego. Bardzo płynny kontakt już na wczesnym etapie rozmów zapowiadał, że wdrożenie będzie równie sprawne i tak też się stało.

    Jeśli w przyszłości pojawi się możliwość wspólnej realizacji kolejnego projektu, na pewno ponownie skorzystamy z usług GMI.

    Zobacz Case Study

    Q2 Smart Lockers

    Współpracowałem z GMI Group przy wielu projektach w ciągu ostatnich 4 lat. Zawsze byłem zadowolony z jakości zleconych prac, które wykonywał Mikołaj Lehman i cały jego zespół programistyczny.

    GMI posiada unikalne umiejętności przekładania pomysłów na rzeczywistość. Są bardzo skuteczni, dyskretni i przede wszystkim godni zaufania.

    Zobacz Case Study

    Lista narzędzi, których używamy do tworzenia oprogramowania fintech

    Nasze Technologie