EdTech Software Development

Co to jest EdTech (Technologia Edukacyjna)?

EdTech to następna nowa rzecz w branży edukacyjnej. Jest to połączenie oprogramowania i sprzętu, które pomagają uczniom uczyć się we własnym tempie. Niektóre przykłady to kursy online, tablice interaktywne, tablety dla nauczycieli, gry matematyczne.

Niektóre przykłady EdTech to LMS lub Learning Management System, który jest systemem oprogramowania pomagającym nauczycielom zarządzać procesem nauczania od projektowania kursu do zarządzania zajęciami w klasie i danymi uczniów; Classroom Response Systems (CRS), który monitoruje odpowiedzi uczniów na interaktywnej tablicy lub tablecie; Interactive Whiteboard (IWB) znany również jako smartboard, który zapewnia interaktywny ekran na ścianie klasy

Technologia edukacyjna może być zdefiniowana jako dowolne oprogramowanie lub sprzęt, który pomaga w nauce w szkołach lub uczelniach. Na przykład może to być tablica interaktywna, która pozwala uczniom korzystać z narzędzi takich jak rysowanie obrazków lub zamiana klawiatury na tekst, dzięki czemu nauka staje się bardziej interaktywna i przyjemna.

Dlaczego powinieneś zbudować produkt EdTech

Wielkość globalnego rynku technologii edukacyjnych została wyceniona na 89,49 mld USD w 2020 roku i oczekuje się, że będzie świadkiem złożonego rocznego wskaźnika wzrostu (CAGR) w wysokości 19,9% od 2021 do 2028 roku.

Edukacyjne zasoby online stają się lepszym sposobem na naukę dzięki urządzeniom cyfrowym. Pozwalają one uczniom na dostęp do materiałów z dowolnego miejsca na świecie bez konieczności posiadania fizycznych książek lub połączenia z Internetem.

Rozwiązania technologiczne dla edukacji będą nadal ewoluować i wykorzystywać postępy w najnowszych technologiach, takich jak IoT, sztuczna inteligencja, rozszerzona rzeczywistość i wirtualna rzeczywistość. Pomoże to uczniom uczyć się w innowacyjny sposób z wykorzystaniem nowych technologii.

Pełen Raport

Jak założyć firmę EdTech

Startupy są jedną z najbardziej atrakcyjnych dziedzin, w które można dziś wejść. Jeśli masz właściwy pomysł, który może zakłócić rynek, istnieje nieskończony potencjał. EdTech startupy są na podobnej ścieżce, gdzie oferują rozwiązania edukacyjne, które są dostosowane do wymagań uczniów i nauczycieli do nauki w erze cyfrowej.

Jednakże ważne jest, aby zrozumieć, co jest potrzebne, aby rozpocząć udaną firmę edtech, zanim w nią wskoczysz. Od finansowania po marketing, zrozumienie tego, czego potrzebujesz przed wyruszeniem w tę podróż zapewni, że Twój startup nie tylko będzie miał większe szanse na sukces, ale również będzie miał większe szanse na to, aby zostać zauważonym przez inwestorów i klientów.

Startup w firmie EdTech może być różnego rodzaju. Celem startupu może być stworzenie nowego oprogramowania do nauki, edukacji lub szkoleń. Startup może również skupić się na nowych produktach do samokształcenia lub tworzeniu sposobów na ulepszenie obecnych systemów edukacyjnych w jakiś sposób.

EdTech Software Development Kroki

Empatyzowanie

 • Zdefiniowanie i zrozumienie uczestników i ról w tworzonym produkcie – w procesie rozwoju i w rozwiązaniu docelowym
 • Zdefiniowanie i zrozumienie użytkownika końcowego

Definicja problemu

 • Zdefiniowanie problemu, który istnieje na rynku dla danego profilu użytkownika
 • Określenie problemu w odniesieniu do konkretnych użytkowników

Ideacja

 • Mapowanie historii użytkownika. Definiowanie Backlogu Produktu (zakresu prac) za pomocą User Stories opisujących procesy
 • Szkice (low fidelity) prezentujące przepływ użytkownika w aplikacji
 • Definicja procesów współdziałających z innymi modułami

Tworzenie prototypów

 • Makiety fidelity interfejs graficzny
 • Rozszerzanie makiet o klikalny prototyp
 • Struktura bazy danych. Model bazy danych opisujący strukturę tabel i pól

UI/UX Product Design

Kluczem jest wybranie najważniejszych problemów, których rozwiązanie w znaczący sposób zmieni życie docelowego użytkownika. Dzięki takiemu podejściu, już na etapie Discovery i Design, znacznie szybciej będzie można zbudować produkt, który odniesie sukces rynkowy. Zawsze warto zadać sobie pytanie „jaką wartość daje ta funkcja naszemu użytkownikowi? Czy warto w nią zainwestować?”

Budowa oprogramowania – etap rozwoju

Obecnie większość rozwiązań projektowana jest w modelu mobile-first, przy założeniu, że głównym urządzeniem, za pomocą którego użytkownicy będą korzystać z aplikacji będzie telefon. Dostępne obecnie na rynku technologie pozwalają na bardzo szybkie tworzenie rozwiązań cross-platformowych, dzięki czemu tworząc aplikację mobilną możemy przygotować ją do działania na urządzeniach z systemem Android oraz iOS. Jeśli nasze rozwiązanie MedTech będzie wykorzystywane również na komputerze, w przeglądarce, warto rozważyć stworzenie aplikacji Progressive Web App (PWA).
Niezależnie od tego, czy budujemy aplikację mobilną, czy webową, aby korzystać z połączenia z serwerem, musimy zbudować aplikację serwerową, która będzie odpowiedzialna za przetwarzanie danych i komunikację z innymi usługami.
Aplikacja frontendowa to po prostu to, co widzimy na ekranie naszego komputera lub telefonu - interfejs graficzny. Jednym z elementów budowy oprogramowania jest stworzenie warstwy front-end, która komunikując się z aplikacją serwerową (backend) będzie wyświetlała użytkownikowi dane i pozwalała na interakcję z całym systemem.

Nasze usługi rozwoju oprogramowania EdTech

Interaktywne Platformy Edukacyjne

Uczniowie stają się coraz bardziej zależni od interaktywnych platform edukacyjnych. Jest to interaktywny sposób nauczania, który pomaga im przyswoić wymagany materiał, lepiej zrozumieć tematy, a także umożliwia interakcję z nauczycielami lub rówieśnikami.

Pomysł na interaktywne platformy edukacyjne wziął się z osobistej potrzeby poprawy moich umiejętności biznesowych. W końcu znalazłem sposób na wykorzystanie technologii do nauki wszystkiego, czego chciałem, za darmo! Branża samokształcenia jest warta ponad 482 miliardy dolarów.

Nie jest zaskoczeniem, że ludzie zwracają się ku interaktywnym platformom edukacyjnym jako alternatywa lub uzupełnienie tradycyjnych sal lekcyjnych.

Internet of Things dla EdTech

IoT odegra kluczową rolę w przyszłości edukacji. Nie tylko zapewni instytucjom edukacyjnym możliwość przyjęcia AI i metod opartych na danych w celu personalizacji i poprawy nauczania, ale także zapewni uczniom spersonalizowane i elastyczne opcje uczenia się.

Internet rzeczy już teraz ma znaczący udział w branży EdTech. Pomaga on w tworzeniu bardziej spersonalizowanych i interaktywnych doświadczeń edukacyjnych. Narzędzia EdTech z obsługą IoT mogą łączyć się z różnymi źródłami danych i zapewniać uczniom bardziej wciągające doświadczenia edukacyjne.

Rozwiązania Blockchain

Nauka i edukacja jest jedną z najważniejszych gałęzi przemysłu w kraju. Wraz z postępem technologicznym, możemy zobaczyć wiele zmian w tej branży.

Blockchain pojawił się jako rozwiązanie dla wielu problemów w tej branży, takich jak nieprzejrzystość i centralizacja danych. Wdrożenie technologii blockchain poprawi jakość i wydajność platform edukacyjnych, takich jak oprogramowanie akademickie i oprogramowanie Self-Education.

Pomoże to również rozwiązać inne problemy, takie jak zagrożenia bezpieczeństwa IoT (Internet of Things), brak zaufania, brak przejrzystości, kosztowne transakcje, opłaty za kryptowaluty itp. Rozwiązania Blockchain mogą być wykorzystane do rozwiązania tych problemów, które są dziś widoczne w tej branży.

Integracje zewnętrzne

Integracja pomiędzy różnymi programami zdarza się coraz częściej. Integracje stron trzecich są doskonałym sposobem, aby uczynić rzeczy bardziej wydajne dla producentów oprogramowania, ponieważ pozwala im dostosować swój produkt z funkcji od innych dostawców.

Integracja trzeciej strony jest sposobem na połączenie oprogramowania z innym oprogramowaniem. Powszechnym zastosowaniem tego jest umożliwienie użytkownikowi pierwszego oprogramowania dostępu do danych z drugiego oprogramowania. Można to zrobić poprzez połączenie ich baz danych lub aplikacji.

Rozpocznij pracę nad swoją aplikacją EdTech już teraz!

   
  Potrzebujesz NDA? Wyślij maila na info@gmi.plGMI potrzebuje informacji kontaktowych, które nam Państwo podają, aby móc się z Państwem skontaktować w sprawie naszych produktów i usług. W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania tych informacji. W celu uzyskania informacji o sposobie wypisania się z subskrypcji, jak również o naszych praktykach ochrony prywatności i zaangażowaniu w ochronę Twojej prywatności, zapoznaj się z naszą Polityką Prywatności.

  Rekomendują Nas

  Budlex

  Od samego początku GMI było w stanie przewidzieć możliwe ryzyka i przerwy. Środowisko projektowe zostało dostosowane do naszego trybu pracy i było na tyle proste, że właściciel produktu mógł spełnić wymagania swoje i zespołu programistów.

  Dzięki dużej dbałości o jakość kodu, projekt został dostarczony na czas i nie było żadnych wewnętrznych komplikacji związanych z rozwojem produktu. Pojawiły się natomiast komplikacje zewnętrzne (dostawcy usług), które GMI pomogło rozwiązać wspólnie z nami.

  Zobacz Case Study

  Coders Lab

  Z największą przyjemnością i pełną odpowiedzialnością rekomendujemy firmę GMI jako profesjonalnego wykonawcę aplikacji internetowych i systemów CMS. Wybraliśmy GMI przede wszystkim dlatego, że bardzo profesjonalnie podeszli do naszego zapytania ofertowego. Bardzo płynny kontakt już na wczesnym etapie rozmów zapowiadał, że wdrożenie będzie równie sprawne i tak też się stało.

  Jeśli w przyszłości pojawi się możliwość wspólnej realizacji kolejnego projektu, na pewno ponownie skorzystamy z usług GMI.

  Zobacz Case Study

  Q2 Smart Lockers

  Współpracowałem z GMI Group przy wielu projektach w ciągu ostatnich 4 lat. Zawsze byłem zadowolony z jakości zleconych prac, które wykonywał Mikołaj Lehman i cały jego zespół programistyczny.

  GMI posiada unikalne umiejętności przekładania pomysłów na rzeczywistość. Są bardzo skuteczni, dyskretni i przede wszystkim godni zaufania.

  Zobacz Case Study

  Lista narzędzi, których używamy do tworzenia oprogramowania EdTech

  Nasze Technologie