Jak zespół programistów to tylko z Polski

10 września 2016
Mikołaj Lehman

Polacy to świetnie wykształceni, wielojęzyczni i otwarci programiści, którzy nie raz pokazali swoje wysokie umiejętności, plasujące ich w ścisłej światowej czołówce. O wartości polskich programistów świadczyć może koncentracja ogromnych światowych gigantów na deweloperskich zespołach z Krakowa, Warszawy, czy Wrocławia. Prace programistyczne i deweloperskie outsourcingują w Polsce takie firmy jak Citigroup, IBM, czy Bank of New York Mellon.

Według New York Times w Polsce w branży IT pracuje obecnie więcej niż 110 tysięcy pracowników, a liczba ta rokrocznie rośnie. Według rynkowych analiz w ciągu kilku lat branża IT może przegonić najpopularniejszą w Polsce branżę motoryzacyjną, w której pracuje obecnie blisko 140 tysięcy osób.

Czy zatem warto pójść za przykładem wielkich międzynarodowych firm i zdecydować się na outsourcing w Polsce? Jasne, że tak. Powodów, dla których warto zainteresować się tym krajem w kontekście zlecania prac w IT, jest naprawdę dużo.

Wysoki poziom edukacji

Polscy programiści to światowa czołówka pod względem zdobytego wykształcenia branżowego. Ponad 40% Polaków w wieku od 25 do 34 lat posiada wyższe wykształcenie. Wynik ten plasuje Polskę wśród najlepiej wykształconych narodów na świecie. W Polsce studiuje obecnie ponad 30 tysięcy zagranicznych studentów z ponad 140 krajów. Wśród nich najliczniejszą grupę stanowią Szwedzi, Norwegowie, Hiszpanie, czy Niemcy.

Stabilna sytuacja polityczna i ekonomiczna

Szybki wzrost ekonomiczny, stabilność Polskiej waluty – złotego, oraz ustabilizowane relacje polityczne sprawiają, że Polska jest jednym z bezpieczniejszych regionów Europy. Porównując ją na tle Ukrainy, czy Indii, Polska dla partnerów oraz inwestorów ze Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii jest doskonałym miejscem do outsourcingu IT. Wartym zaznaczenia jest współczynnik PKB, który w 2016 roku według danych statystycznych GUS, wzrósł o 3,5% względem roku poprzedniego. Na rok 2017 współczynnik PKB wyniósł 3,9%. „Polska gospodarka od kilku lat rozwija się stabilnie” ~ Prof. Witold Orłowski, Ekonomista.

Atrakcyjne ceny

Polska jest nr 1 pod względem outsourcingu IT spośród wszystkich krajów Europejskich. Na ten niesamowity wynik składają się nie tylko ogromne umiejętności polskich deweloperów, ale również  ich atrakcyjne ceny. Relatywnie niskie kwoty, w jakich można zatrudnić polskie zespoły deweloperskie, przyciągają zagranicznych inwestorów, a stabilna pozycja złotego względem dolara amerykańskiego, funta i euro tylko umacnia przekonanie o słuszności wyboru polskich programistów. Dlaczego więc nie postawić na najlepszych w swoim fachu?

W jaki sposób zatrudnić programistów z Polski?

Dla firm zza granicy wejście na Polski rynek może wydawać się nieco kłopotliwe. Nie warto się jednak obawiać. Polacy, jako liderzy w outsourcingu IT stworzyli ciekawe i funkcjonalne rozwiązania, znacznie ułatwiające zagranicznym inwestorom zatrudnienie pojedynczego programisty, jak i gotowych zespołów deweloperskich.

cta.intresting
btn.yes
btn.no
TAGI
deweloperzykoderzyprogramiścizespół programistów