Case study: Działka nad morzem

18 marca 2014
Mikołaj Lehman

Słowem wstępu

Co łączy australijski portal umożliwiający ludziom odnajdywanie lokum w trakcie ich wojaży po świecie, przeglądarkową grę modową i działki nad morzem? Z przyjemnością mogę napisać, że Great Media Inspiration. Znajomość kodu to jedno, ale możliwość zmiany go w coś co może okazać się przydatne w praktycznie każdym biznesie i przedsięwzięciu to nasza specjalność. Lubimy tworzyć rzeczy ciekawe i oryginalne. Niestety oprócz tego, że to piekielnie trudne i wymaga od nas więcej niż po prostu kopiowania gotowych rozwiązań, wiąże się również z trudnościami przy próbach pokazania co tak naprawdę robimy. Stąd też pomysł na case study, z którego dowiecie się co tak naprawdę robimy w GMI.

Design

Praca nad serwisem www.dzialkanadmorzem.pl była o tyle ciekawym doświadczeniem, że łączyła w sobie konieczność powiązania interesujących rozwiązań z praktycznością. Ostatecznie kto potrzebuje funkcji nie z tej Ziemi, kiedy obsługa skutecznie zniechęci do zgłębienia ich możliwości? Między innymi dlatego wykorzystaliśmy choć prosty, to jednocześnie profesjonalny i czytelny layout, który możecie obejrzeć poniżej:

Wygląd serwisu przekłada się natomiast w dużej mierze na komfort wszystkich przeglądających go osób. Niezależnie od tego czy faktycznie jest się zainteresowanym kupieniem działki nad morzem, osobą po prostu zaciekawioną tematem, czy przeszukującym sieć pasjonatem. Wygoda gra tu pierwsze skrzypce, a dzięki niej możliwość uzyskania możliwie najprostszym sposobem jak najwięcej informacji, w jak najkrótszym czasie. Wyraźne menu zapewnia bezbłędną nawigację, a co po wybraniu tej najważniejszej opcji?

Właśnie wtedy trafiamy do odpowiedniego działu, gdzie dzięki drugiemu menu można z łatwością zdobyć wszystkie potrzebne dane. Nie oszukujmy się – zakup gruntu to poważna inwestycja, a przy takich każda informacja może mieć decydujące znaczenie. Dlatego wychodząc naprzeciw potrzebom naszego klienta, zadbaliśmy o możliwość publikowania ich bez żadnych problemów.

Funcjonalność

Przeglądając te wszystkie estetycznie, a jednocześnie efektownie przedstawione grunty, z pewnością trudno nie zacząć się zastanawiać co tak naprawdę ukryliśmy za tą fasadą. Great Media Inspiration może i nie narzeka na brak utalentowanych programistów, ale choć bierzemy na swoje barki tworzenie serwisu, to później nim nie zarządzamy. To zadanie osób, które wcale nie muszą odnajdywać odpowiednich funkcji pośród setek linijek kodu w przeciągu kilku chwil, jeśli w ogóle. Wygoda użytkowania i funkcjonalność były więc kluczem. Wybór padł na popularny PHP Zend Framework, dzięki któremu skutecznie uzyskaliśmy pożądany efekt. Wszystko zaczyna się od prostego systemu CRM pozwalającego skutecznie obsługiwać bazą klientów. Kolejny element to sposób na wygodne zarządzanie tekstami i multimediami wypełniającymi poszczególne podstrony. Wśród dodatkowych pluginów można znaleźć też te odpowiedzialne za SEO, zarządzanie domenami, newsletter oraz to co można określić jako ogólnie pojęte zarządzanie treścią, a więc newsy, komentarze, bazę wiedzy etc. No i jeszcze ta jedna rzecz …

Jeśli poświęciliście moment na przejrzenie opisywanej strony (co osobiście polecam). Mogliście zauważyć, że na fotografiach prócz oczywiście urzekających krajobrazów, widać kontury konkretnych działek. Nie jest to bynajmniej dzieło autorstwa jakiegoś grafika, a po prostu element, który również zaimplementowaliśmy. Sam postanowiłem się popisać, ale wątpię czy ktokolwiek sprzedaje parcele w kształcie naszego pięknego kraju. Jeśli jednak kiedykolwiek ten dzień nadejdzie, na tym portalu z pewnością nie będzie to żadnym problemem.

Zdjęcie pokazuje dodatkowo jak schludnie i przystępnie wygląda sam panel administracyjny. Jak widać każde pole w menu jest jasno opisane i nawet początkujący użytkownik nie powinien mieć problemu z nawigacją.

Podsumowanie case study

Podobno prostota jest szczytem wyrafinowania i jak można wywnioskować z powyższego tekstu właśnie tym kierowaliśmy się przy tym projekcie. Może i nie odmówiliśmy sobie dodania kilku dodatkowych elementów, które wyróżniają go na tle podobnych, ale co najważniejsze – nie przesadziliśmy. Czym jest więc opisywana w tym case study strona www.dzialkanadmorzem.pl? Przede wszystkim jest doskonałym narzędziem wspierających biznes, pozwalającym sprowadzić handel nawet czymś takim jak grunty do ledwie kilku kliknięć. Prócz tego to również wygodne w obsłudze źródło informacji, z którego korzystanie można określić tylko czystą przyjemnością. Dlatego nieważne czy mówimy tu o administratorze, czy po prostu internaucie jakich w niemal każdej sekundzie całe rzesze przeczesują sieć – nikt nie będzie czuł się zawiedziony rozwiązaniem, które przygotowaliśmy.

cta.intresting
btn.yes
btn.no
TAGI
Case study