Jesteśmy ekspertami w programowaniu rozwiązań dla Arduino

Co to jest Arduino?

Arduino to platforma elektroniczna typu open-source, która służy do budowania urządzeń sprzętowych. Może być używana do tworzenia interaktywnych obiektów, pobierając dane wejściowe z różnych przełączników lub czujników i kontrolując różne światła, silniki i inne fizyczne wyjścia. Arduino to połączenie oprogramowania i sprzętu, które daje koderom narzędzia potrzebne do prototypowania ich pomysłów, a także do wykończenia, takiego jak produkcja i marketing.

Wszystkie płytki Arduino są oparte na mikrokontrolerze Atmel ATMEGA, który został odpowiednio zoptymalizowany, aby umożliwić przekształcenie pinów analogowych w cyfrowe. Podstawowa biblioteka, która istnieje dla tej społeczności nosi nazwę „Wiring”. Umożliwia ona użytkownikowi dostęp, rozwój i kontrolę urządzeń elektronicznych za pomocą szkiców oraz pomaga w kodowaniu projektów użytkownika.

Praca z Arduino jest bardzo prosta dzięki pomocy, która pozwala zdobyć umiejętności kodowania potrzebne do tworzenia własnych projektów. Można zdobyć praktyczną wiedzę na temat kodowania online lub zacząć od użycia jednego z wielu przykładowych kodów dostępnych w projektach startowych Arduino.

W jakich projektach CTO mogą wykorzystać Arduino?

Poza wieloma zastosowaniami Arduino w obliczeniach fizycznych, istnieje wiele fascynujących przykładów jego wykorzystania w kodowaniu czegoś czysto cyfrowego. Co by było, gdyby dane wejściowe do Twojej aplikacji lub własności intelektualnej były oparte na wydarzeniach z prawdziwego świata? Możesz użyć Arduino do tego celu, nosząc je na sobie jako urządzenie do noszenia, przyczepiając do tego, co mierzysz, lub programując je za pomocą jednej z tych inspiracji.

Ceny Arduino są atrakcyjną propozycją dla każdego poszukującego twórcy, hobbysty czy sprzedawcy. Oprogramowanie Arduino dostępne jest w wielu językach – są one na tyle proste, że wystarczy kilka godzin samouczków i praktycznego doświadczenia. Arduino jest zaprojektowane z wbudowaną prostotą i jest po to, aby być zabawnym, kreatywnym i otwartym na wyobraźnię.

Arduino służy jako narzędzie do prototypowania, co oznacza, że potrzeby projektantów z całego świata mogą być symulowane przed rozpoczęciem jakiegokolwiek procesu rozwoju. Arduino jest nie tylko przydatne dla programistów do modyfikowania projektów elektronicznych, ale także oprogramowanie Arduino jest kompatybilne z wieloma systemami i czujnikami.

Używając zestawów i modułów Arduino, firmy mogą:

 • Pomagać firmom w optymalizacji ich procesów w stopniowo wydajny sposób
 • Prowadzić badania i analizować dane w branżach takich jak healthcare
 • Tworzyć narzędzia sieciowe, które po zintegrowaniu mogą stać się urządzeniami bezpieczeństwa

Niektóre z popularnych zastosowań Arduino obejmują żywe systemy, takie jak infrastruktura algorytmiczna do badania naszego życia online.

Case Study

Q2 Smart Lockers

Arduino w projekcie Q2 smart lockers jest odpowiedzialne za mechanizm otwierania szafek – Chcesz wiedzieć więcej?Przeczytaj Case Study

Napisz do nas, jeśli chcesz wykorzystać Arduino w swoim projekcie

   
  Potrzebujesz NDA? Wyślij maila na info@gmi.plGMI potrzebuje informacji kontaktowych, które nam Państwo podają, aby móc się z Państwem skontaktować w sprawie naszych produktów i usług. W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania tych informacji. W celu uzyskania informacji o sposobie wypisania się z subskrypcji, jak również o naszych praktykach ochrony prywatności i zaangażowaniu w ochronę Twojej prywatności, zapoznaj się z naszą Polityką Prywatności.

  Inne rekomendacje od naszych klientów

  .

  Budlex

  Od samego początku GMI było w stanie przewidzieć możliwe ryzyka i przerwy. Środowisko projektowe zostało dostosowane do naszego trybu pracy i było na tyle proste, że właściciel produktu mógł spełnić wymagania swoje i zespołu programistów.

  Dzięki dużej dbałości o jakość kodu, projekt został dostarczony na czas i nie było żadnych wewnętrznych komplikacji związanych z rozwojem produktu. Pojawiły się natomiast komplikacje zewnętrzne (dostawcy usług), które GMI pomogło rozwiązać wspólnie z nami.

  Zobacz Case Study

  Coders Lab

  Z największą przyjemnością i pełną odpowiedzialnością rekomendujemy firmę GMI jako profesjonalnego wykonawcę aplikacji internetowych i systemów CMS. Wybraliśmy GMI przede wszystkim dlatego, że bardzo profesjonalnie podeszli do naszego zapytania ofertowego. Bardzo płynny kontakt już na wczesnym etapie rozmów zapowiadał, że wdrożenie będzie równie sprawne i tak też się stało.

  Jeśli w przyszłości pojawi się możliwość wspólnej realizacji kolejnego projektu, na pewno ponownie skorzystamy z usług GMI.

  Zobacz Case Study

  Q2 Smart Lockers

  Współpracowałem z GMI Group przy wielu projektach w ciągu ostatnich 4 lat. Zawsze byłem zadowolony z jakości zleconych prac, które wykonywał Mikołaj Lehman i jego cały zespół programistyczny.

  GMI posiada unikalne umiejętności przekładania pomysłów na rzeczywistość. Są bardzo wydajni, dyskretni i przede wszystkim godni zaufania.

  See Case Study